Dosya Devam ettirme (Resume) Sorunu

Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Smartftp programını yaklaşık 2 aydır kullanmaktayım. Ve FTP araçları arasında bu programa rakip olabilecek
2. bir program göremiyorum (10'dan fazla program kullandım)
Benim için vazgeçilmez özellikleri şunlar;
1. Arayüzü çok basit ve modern.
2. Görev çubuğuna küçültülebilme özelliği var (çoğu ftp programında yok)
3. Dosyaları max. hızda upload edebiliyor
4. Program açılır açılmaz otomatik olarak dosya transferine başlıyor (bence müthiş bir özellik)
5. Dosyaları kaldığı yerden devam ettirebiliyor.
Ve daha sayamadığım onlarca özellik bulunmakta.

Şimdi benim sorunum Dosya upload sırasında bağlantı kesildiğinde ya da elektrikler kesildiğinde veya PC resetlendiğinde
Transfer kuyruğu bazen kayboluyor. Sırada bekleyen 5 adet dosya varken bir bakmışız ki hiçbiri yok.
Bunu nasıl çözebiliriz?
2. olarak da Dosyaları kaldığı yerden devam ettiremiyorum. Daha doğrusu bazen ettiriyor bazen ettirmiyor. 700mb ila 1.5-2gb
arası uploadlar yapıyorum ve malum netimiz 1mbit Dosya kaldığı yerden devam etmeyince durum işkenceye dönüyor.
Sorunu tam olarak anlatmak gerekirse yarım kalan dosya ftp adresimde duruyor kendi dosyamı sürükle-bırak yöntemiyle sunucuya gönderiyorum
biraz bekledikten sonra karşıma 4 seçenek çıkıyor; 1. Copy and replace, 2.Don't Copy, 3.Copy, but keep both files, 4.Use Automatic Rules (Türkçe sürümünde neden ingilizceyse )
Bunlardan hangisini seçersem seçeyim dosya kaldığı yerden devam etmiyor %0'dan uploada başlıyor 1-2 kez devam ettirmeyi başarabildim.
Daha önce Filezilla'yı kullanmıştım böyle bir sorun yaşamadım ama SmartFTP'yi kullanmak istiyorum sorunlarım halledilirse çok memnun olurum.

Hello ..

I'm not sure if understand your problem correctly. SmartFTP automatically resumes the transfers in case somethign went wrong. If it doesn't please double click the file in the transfer queue to get the log. Then post the log here.

Regards,
Mat

Cevabı Türkçe olarak alabilirsem çok memnun olurum.
Sonuçta ingilizce bilseydim forumun başka kategorisine konu açardım.
Bu aradan yaklaşık 2 hafta geçmesine rağmen sorun halaa devam ediyor lütfen bir çözüm