SmartFTP i Hamachi

Jak mozna skonfigurować program SmartFTP i udostępnić pliki czy ściągać Hamachi

SmartFTP jest typowym klientem protokołu FTP i z założenia służy do przesyłania plików z określonego serwera na komputer gdzie jest on zainstalowany i odwrotnie, niektóre klienty (SmartFTP też) potrafią też przesyłać pliki z serwera na serwer, więc by udostępniać jakieś pliki musisz posiadać konto FTP na serwerze i tu w zależności od tego czy jest ono zabezpieczone hasłem czy też nie, możesz je udostępnić za pomocą linków wszystkim lub określonej grupie użytkowników mających do niego dostęp za pomocą dostarczonych im danych logowania, w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem dla nich jest również używanie jakiegoś klienta FTP. Udostępnianie plików na zasadzie P2P nie ma z tym nic wspólnego tak samo jak tworzenie sieci VPN podobnej do tej, którą może stworzyć LogMeIn Hamachi.
Pozdrawiam,
Janusz

hum ... mozesz pobawic sie w to, zakladajac ze masz kogos chetnego do zabawy. musisz miec siec, w sieci osobe i upewnic sie, ze mozecie sie wzajemnie pingowac i chatowac.

skoro wszystko ok, uruchom smarta i menu

favorites- > edit favorites

teraz nowe myenu

favorite -> new -> favorite

tutaj musisz w oknie general podac jako 'host=adres ip hamachi'

nie bedzie to latwe, bo na wiekszosci programow, podawales tylko adres ip hamachi. dlatego tez proponuje poszukac programu typu 'serwer ftp'

na takich to porgramach bedziesz mogl doskonale udostepniac pliki.

nie zauwarztlem edit ;/

zastanow sie, jakiej wielkosci beda pliki, jakie chcesz udostepnic ? wiecej jak 1giga ? pomysl o prywatnym trackerze na hamachi. to daje doskonala kontrole nad tym, kto pobiera. oczywiscie wiekszosc programow 'serwer ftp' takze daje mozlowosc dodawania pojedynczych userow etc. ale jak wiadomo, w torrencie 1 plik moze udostepniac wiecej osob. a to by Ci zagwarantowalo szybsze rozejscie sie plikow.

testowalem nie raz serwer ftp via hamachi - inna sprawa, czego sie na tym nie da zrobic ;p - i pare nazw ktore moga Cie zainteresowac

cesarFTP = Quick 'n Easy ftp server lite = cerberus ... chyba najlepszy ten ostatni

a jak by cos nie tak, lub wieksza wiedza niezbedna, pw i sie pogada