Polska lokalizacja dla najnowszej wersji SmartFTP

Witam,

Po kontakcie z teamem SmartFTP rozpocząłem dzisiaj lokalizację najnowszej wersji tego programu (Pracuję obecnie nad plikami z wersji SmartFTP 2.5.1008). Mam nadzieję skończyć tłumaczenie w przeciągu miesiąca, ale dodatkowo sporo czasu zajmnie mi walidacja tłumaczenia i liczę na pomoc polskich użytkowników w postaci raportów błędów, opinii sugestii itp. Z tego powodu najprawdopodobniej w najbliższym czasie umieszczę link do nieskończonej wersji BETA by była możliwość przetestowania plików przed oficjalnym "releasem" na stronie SmartFTP.

Pozdrawiam,
Janusz

Jak obiecałem w poprzednim poście udostępniam wersję testową spolszczenia. Poniższe informacje będą sukcesywnie aktualizowane podczas procesu lokalizacji.
Szegóły techniczne:

Pakiet archiwum ZIP (SmartFTP_PL.zip) zawiera następujące pozycje:
- BackupToolPlk.dll
- sfFavoritesPlk.dll
- sfFavoritesShellExtensionPlk.dll
- sfFTPLibPlk.dll
- sfShellToolsPlk.dll
- sfTransferQueuePlk.dll
- SmartFTPPlk.dll
Pliki należy skopiować do katalogu instalacyjnego aplikacji.

Stan tłumaczenia:
- Przetłumaczono 2884 ciągów (łańcuchów) z 3443 – 82%
- Przetłumaczono 7531 wyrazów z 11046 – 68%

Kompatybilność:
SmarFTP Client 2.5.1008.6

Data aktualizacji:
09.11.2007

Narzędzia:
Do procesu lokalizacji używam programu Sisulizer Enterprise 1.6. Wykorzystałem również pliki glosariuszy repozytorium Microsoftu i CodeGear (Borland) oraz własną bazę tłumaczeń (Translation Memory)

Uwagi:
Lokalizacja jest w trakcie tłumaczenia i zawiera mnóstwo błędów, ponieważ proces walidacji rozpocznę dopiero po zakończeniu tłumaczenia, więc będziecie używać tej wersji na własną odpowiedzialność. Oczywiście będę wdzięczny za wszystkie uwagi.

Tutaj jest link do archiwum z polską wersją językową.

Pozdrawiam
Janusz

Witam ponownie,
Poniżej zamieszczam link do utworzonej już wersji instalacyjnej. W dalszym ciągu jest to tłumaczenie nie pełne, ale dla wygody użytkowników utworzyłem wersję instalacyjną.

Stan tłumaczenia:
- Przetłumaczono 2992 ciągów (łańcuchów) z 3451 – 86%
- Przetłumaczono 8380 wyrazów z 11078 – 76%

Kompatybilność:
SmarFTP Client 2.5.1008.10

Data aktualizacji:
15.11.2007

Uwagi:
Lokalizacja jest w trakcie tłumaczenia i zawiera mnóstwo błędów, ponieważ proces walidacji rozpocznę dopiero po zakończeniu tłumaczenia, więc będziecie używać tej wersji na własną odpowiedzialność. Oczywiście będę wdzięczny za wszystkie uwagi.

Tutaj jest link do instalatora polskiej wersji językowej. Poprzednio zamieszczony link do archiwum jest już nieaktualny.

Pozdrawiam
Janusz

Witam,
zainstalowałem lokalizację w katalogu instalacyjnym programu - pliki z końcówką PLK pojawiły się obok ich oryginalnych odpowiedników. Niestety, po uruchomieniu programu w ustawieniach nie pojawia się język polski - jest tylko angielski.

Pozdrawiam
Maciek

Witam,
zainstalowałem lokalizację w katalogu instalacyjnym programu - pliki z końcówką PLK pojawiły się obok ich oryginalnych odpowiedników. Niestety, po uruchomieniu programu w ustawieniach nie pojawia się język polski - jest tylko angielski.

Pozdrawiam
Maciek
Wystąpił problem z analizą pliku binarnego pomiędzy moim narzędziem lokalizacyjnym a oryginalnym plikiem DLL (SmartFTPPLK.dll) oraz kodowaniem języka z w/w powodu i spolszczenie nie było widoczne w głównym programie. Do momentu usunięcia błędów przez developerów manualnie zmieniłem błędne wpisy z użyciem Restoratora. Plik z spolszczeniem (mam nadzieję, że teraz już działającym) jest już dostępny na stronie SmartFTP. Gdyby nie działało daj znać. Spolszczenie dostępne na stronie SmartFTP ma dalej charakter testowy, jest w trakcie "obróbki" i będzie stale aktualizowane - planuję "upload" nowej wersji na serwer dzisiaj wieczorem (20.11.2007). Proszę już nie korzystać z linku podanego na forum.

pozdrawiam,
Janusz

Jeszcze jedna rzecz. W celu sprawdzenia czy posiada się aktualną wersję spolszczenia, proszę przejść na tę stronę i zobaczyć datę publikacji.

Janusz

Witam,

Na chwilę obeną tj. na dzień 06.03.2008 mam już gotową polską wersję w postaci instalatora dla SmartFTP 3, ale ponieważ jest to wersja Beta, więc nie będę jeszcze podmieniał pliku na serwerze SmartFTP. W każdym razie, postaram się zaraz po pojawieniu się oficjalnej (finalnej) wersji SmartFTP 3 udostępnić plik spolszczenia.
Pozdrawiam,
Janusz

Jak dobrze pójdzie, to za klika dni ukaże się również polska strona internetowa SmartFTP.
Pozdrawiam,
Janusz

Witam,
Jest już do pobrania polska nakładka dla SmartFTP 3.0
Pozdrawiam,
Janusz